Карієс у дітей: чи потрібно лікувати?

Деякі батьки переконані, що молочні зубки не потрібно лікувати. «Вони всерівно випадуть, і на їхньому місці виростуть нові. Для чого травмувати дитину і витрачати на це кошти?», не раз ми чули від тат і мам. Однак зуби потрібно лікувати! І за ними потрібно ретельно доглядати! Чому? – пропонуємо дізнатися.

Чим небезпечний карієс молочних зубів?

Хоч молочні зубки є тимчасовими, однак вони є фундаментом для постійних зубів. Вони впливають на розвиток щелеп і «вказують» постійним зубам місце для прорізування. Якщо молочний зуб випадає раніше свого часу, постійний зубчик залишається без орієнтира і може вирости криво.

Батькам варто знати, що карієс на молочному зубові може «заразити» постійний зуб, який уже прорізається під ним. Пошкоджені карієсом молочні зубки можуть стати причиною неправильного прикусу в дитини.

Карієс швидко переходить із одного зубчика на інші. Заражені карієсом зубки є осередком інфекції, порушують травлення і приносять чимало незручностей дитині. Якщо не лікувати хворий зуб, то чорна цяточка можна перейти в гнійний процес: дитина відчуватиме сильний біль, у неї спухне щока, підвищиться температура. Як наслідок – зачаток постійного зуба може перестати рости, або зовсім зруйнуватися.

Молочні зубки, як і постійні мають корінь і нервову систему. Якщо інфекція зачіпає нерв, то молочний зубчик у дитини болить так сильно, як і хворий постійний зуб.

Карієс небезпечний ще й тим, що він не лише руйнує дитячі зуби, а й провокує інші захворювання: гастрит, хвороби суглобів, різні алергії, захворювання серця і нирок.

Молочні зубки потрібно лікувати! А ще краще за ними правильно доглядати. Хворобу легше попередити, аніж потім лікувати!

Ось декілька порад, як зберегти красу і здоров’я молочних зубів ваших синочків та донечок:

  1. Не дозволяйте дитині після рочку пити з пляшечкиє ймовірність розвитку «пляшкового» карієсу.
  2. Обмежуйте дитину у вживанні солодощів та магазинних соків.
  3. Ні в якому разі не давайте вночі, або перед сном cік чи компот.
  4. Із появою перших зубчиків, малюкові вже їх потрібно чистити.
  5. У дитячий раціон введіть молочні продукти, особливо сир.
  6. Двічі на рік показуйте дитину стоматологу.
  7. Якщо ви помітили на зубчикові в малюка темну або жовту плямку – негайно запишіть його на прийом до стоматолога.